Otázky a opovědi

Ať už nakupujete poprvé nebo jste zkušený návštěvník, toto video i seznam otázek a odpovědí vám jistě pomůže využít Parkum na maximum.


Otázky a odpovědi

10 nejčastějších otázek

Pokud máte mobilní zařízení s podporou GPS, zobrazí se vaše poloha v placené oblasti okamžitě. Adresu ale můžete zadat i ručně či výběrem v mapě.

Ne. Pro online platbu parkovného stačí jen zadat e-mail, na který vám přijde potvrzení o platbě parkového a daňový doklad.

Vše budete mít na dosah ruky – aktuální platné lístky, uskutečněné platby, daňové doklady nebo správu oblíbených SPZ. Odkaz na registraci vám přijde automaticky s první platbou parkovného.

Chci svůj osobní účet

Ano. Platby zajišťuje osvědčená česká platební brána Pays.

Zašleme vám na e-mail potvrzení společně s daňovým dokladem.

Zašleme vám e-mailem upozornění. Stačí si tuto službu po registraci nastavit v osobním účtu.

Chci svůj osobní účet

Ano, po registraci si je můžete nastavit ve vlastním účtu v sekci Osobní nastavení.

Chci svůj osobní účet

Ano, po registraci to můžete nastavit ve vlastním účtu v sekci Osobní nastavení.

Chci svůj osobní účet

Nejčastějším důvodem zamítnuté transakce je nedostatek peněz na kartě, překročení jejího limitu, platnosti nebo další potíže s ověřením karty. Obraťte se prosím nejdříve na svou banku či vydavatele karty. Poté kontaktujte naši podporu.

Pro provozovatele placeného státní, policií, státní správu a další orgány je k dispozici kontrolní systém Parkum, kterým pověřené osoby kontrolují daná vozidla.

Váš krátkodobý i dlouhodobý online parkovací lístek nemusíte ani tisknout, předkládat kontrole nebo dávat za okno. Vše se ověří automaticky dle vaší SPZ.

Parkujete v parkovacím domě nebo na závorovém parkovišti a chcete znát cenu za vaše parkovné? Naskenujte jednoduše telefonem QR kód na vašem parkovacím lístku nebo zadejte číslo či SPZ v procesu zaplacení. Tlačítkem zjistit cenu vidíte aktuální cenu parkovného, kterou uhradíte online. Tak jednoduché to může být.